Dieta 1000 kcal – efekty, jadłospis, zasady

Dieta 1000 kalorii to już jeden z tradycyjnych sposobów odchudzania, uznany za skuteczny przez dietetyków. Układamy jadłospis tak, by naszemu organizmowi nie zabrakło niezbędnych składników. Dominują w niej produkty zbożowe (gruboziarniste), chude mięsa, nabiał, ryby oraz owoce i warzywa. Rezygnujemy z produktów tłustych, podrobów, słodyczy i tłuszczów zwierzęcych. Dieta ogranicza też pestki, orzechy i warzywa strączkowe. Może być stosowana przez miesiąc, a następnie po tygodniowej przerwie znowu wracamy do odchudzania. Nie będzie to kłopotliwe, ponieważ paradoksalnie dieta 1000 kalorii nie wymaga ich liczenia ani układania skomplikowanego menu. Każde danie można przygotować w maksymalnie 30 minut. Co najmniej jeden posiłek dziennie powinien być spożywany na gorąco.

 

dieta 1000 kcal zasady

 
Omawiana dieta została opracowana przez Instytut Żywności i Żywienia. Podstawową zasadą jest spożywanie posiłków o łącznej ilości kalorii 1000. W potrawach należy unikać ostrych przypraw, produkty ciężkostrawne zastępujemy lekkimi. Staramy się rezygnować ze słodyczy, tłustych serów, mięsa i alkoholu. Należy zwrócić uwagę by jeść małe ilość, ale często (ok. 5 posiłków dziennie). Ważne jest, by spożywać posiłki o tych samych godzinach, w sposób powolny i dokładny. Unikamy podjadania między posiłkami.

jak skutecznie schudnac
W ramach deseru (i wyjątku) można jeść galaretkę z owocami, sałatkę owocową czy porcję sernika na zimno (ze słodzikiem). Należy pić co najmniej dwa litry płynów dziennie, zalecane są Zalecane są soki, niegazowana woda mineralna, herbatki owocowe i zielona herbata. Można pozwolić sobie na filiżankę czarnej herbaty czy kawy naturalnej. Nie dodajemy jednak cukru.

 

Dieta 1000 kcal efekty

 
Dieta 1000 kalorii przyniesie efekty tylko wtedy, gdy będziemy trzymać się zasady spożywania pięciu posiłków dziennie. Czas między 14.00 a 15.00 to dobry moment na obiad, po kolacje wato sięgnąć przed 18.00. W związku z tym kalorie ubywają powoli, ale bezpiecznie i skutecznie.
 

Dieta 1000 kcal jadłospis

 
Kończąc dietę wprowadzamy do jadłospisu ciemne pieczywo, gruboziarniste kasze, owoce, warzywa, chude mleko i produkty mleczne, chude mięso, wędliny oraz ryby.
 

najlepsza dieta odchudzająca

 
Dieta 1000 kalorii uważana jest za bardzo skuteczny sposób odchudzania. Stosując ją rozsądnie możemy liczyć na zdrowy sposób utraty wagi bez wyczerpania organizmu.

Założenie to utrata ok.1 kimogramu w ciągu tygodnia. Prawdziwym wyzwaniem będzie jednak utrzymanie wagi i uniknięcie efektu jojo.

 

Wyszukiwane także pod hasłami: dieta 1000 kal ; dieta 1000 kcal tabela ; dieta do 1000 kcal ;

kontakt

Pozostaw odpowiedź